Realitní aukce

Aukce
Vaši nemovitost prodáme nejlepší nabídce.

Aukce není ani dražba ani licitace – vyhrává nejlepší nabídka, jde o volnou soutěž.

Nemovitost je unikátní zboží, které si zaslouží unikátní přístup.

Aukce je možnost pro kupujícího vstoupit do jednání o koupi nemovitosti (nejde tedy ani o první prohlídku či první nabídku). Zájemci se na prohlídku dostanou. Nehrajeme na rychlost, ale na nejlepší nabídku. Je čas na utříbení myšlenek a racionální uvažování. Kupující nejsou pod stresem, že se musí rozhodnout okamžitě.

Jak tedy realitní aukce funguje?

Kritéria pro výběr nabídek

Nejdříve společně stanovíme kritéria pro výběr nabídek – požadovanou cenu, způsob financování (hotovost, hypotéka…), rychlost prodeje a další – např. potřebujete v nemovitosti ještě přes léto bydlet? Nechcete ji vyklízet?
Parametry určujete Vy.

Zájemce pozveme na prohlídkové dny

Nabídková vyvolávací cena vzbudí zájem kupujících o Vaši nemovitost.
Zájemce o Vaši nemovitost pozveme na prohlídkové dny.
Informace o nemovitosti jsou zájemcům předem k dispozici, mohou si je prostudovat, aktivně se zájemci komunikujeme.

Nemovitost představíme zájemcům

Na prohlídkových dnech nemovitost představíme zájemcům. Zájemci si v klidu nemovitost prohlédnou, zodpovíme jejich případné další dotazy. Na místě jim předáme pravidla aukce a jednoduchý formulář pro podání nabídky.

Termín pro podání nabídky

Zájemci mají čas na srovnání myšlenek, v klidu si rozmyslí, jakou nabídku podají (zváží cenu, kterou jsou ochotni zaplatit, způsob financování či další). Nejsou pod stresem, přesně vědí, kdy je termín pro podání nabídky (nezáleží na pořadí podání, je potřeba pouze dodržet termín).

Vyhodnocení nabídek

Vyhodnocení nabídek se odehraje v přesně stanovený den – společně (s prodávajícím) nabídky vyhodnotíme, dostanete od nás doporučení, ale prodávající je vždy nositelem rozhodnutí.

Uspěje ten, kdo vám nabídne nejlepší podmínky, nikoliv ten, kdo zavolal nejdříve nebo pouze nabídl nejvyšší nabídku/částku.

Bezkonkurenční výhoda aukcí.

Pouze vážní zájemci

Nabídku podává pouze vážný zájemce, který je rozhodnut opravdu koupit (nikoliv tedy klienti, kteří si teprve tříbí myšlenky).

Psychologická stránka

Pravidla aukce jsou jasně daná, prohlídkové dny stanoveny, stejně tak jako datum vyhodnocení. Nikdo z kupujících nezná nabídky ostatních. Kupující vědí, že nedostanou další šanci a pokud o nemovitost stojí, jsou motivováni se rychleji rozhodnout a podat nejlepší nabídku.

Vy stanovujete, které parametry prodeje považujete za nejlepší

Obvykle to bývá kombinace co nejvyšší ceny a dalšího doplňujícího parametru – např. termínu, kdy dostanete peníze z prodeje nebo doby, za jakou se musíte vystěhovat a další.

Aukce šetří čas

Termíny jsou jasně stanovené. Konkrétní a neměnné termíny prohlídek eliminují tzv. realitní turisty; předem stanovená a jasná pravidla aukce neumožňuje protahovat jednání o rezervační smlouvě (parametry smlouvy jsou známy před podáním nabídky) atd.

Ručíme za profesionální a bezpečný průběh celé aukce

Společně stanovíme kritéria hodnocení nabídek podle toho, co potřebujete. My přivedeme maximální možné množství vážných zájemců. Ručíme za dodržování pravidel a profesionální jednání.
Pravidla, postupy a termíny všichni znají dopředu.
Veškeré podané nabídky jsou neveřejné.
Teprve po uzávěrce aukce nabídky prostudujeme a vybereme tu nejvýhodnější.
Vybraného zájemce vyzveme k uzavření rezervační smlouvy a dokončíme obchod.
Aukcí jsme schopni zajistit dosažení skvělé prodejní ceny a výborných podmínek dle vašich kritérií. V aukci můžeme prodat i vaši nemovitost

Rádi  vám o realitních aukcích řekneme  více.

Stačí:
zavolat: tel. č. +420 605 246 386
poslat mail: hofmann.cz@gmail.com
nebo níže vyplnit kontaktní formulář
Kontaktní formulář
DWeis.cz
homeapartmentpencilstar-halfenvelopeuserusersmustacheclockthumbs-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram